راهنما:مقدمه


این مقدمه اصلی ویکی‌کتاب است. پیوند‌های بالا به صفحات مقدماتی درباره جنبه‌های خاص ویکی‌کتاب می‌باشد، اگر یک تازه وارد هستید، اول این صفحه را بخوانید.

درباره ویکی‌کتاب

ویکی‌کتاب مجموعه متون و کتاب‌های رایگان ویکی است.

ویکی‌کتاب یک پایگاه از کتاب‌های اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که توسط اجتماع توسعه دهندگان آن گسترش میابد. تمام متون قرار گرفته بر روی ویکی‌کتاب بر اساس مجوز مستندات آزاد گنو منتشر می‌شود، بنابر این هر کسی امکان نسخه برداری، اصلاح و استفاده چندباره از مطالب را بدون نیاز به پرداخت هزینه دارد.

ویکی کتاب چندزبانه است

این پایگاه اینترنتی http://fa.wikibooks.org به زبان فارسی تعلق دارد و تمام متون گسترش یافته بر روی این پایگاه به زبان فارسی توسعه یافته است. شما می‌توانید در اینجا دیگر زبان‌های گسترش یافته ویکی‌کتاب را ببینید.

نمونه

کتاب‌های آموزشی در اینجا شامل موارد زیر می‌باشند:

مطالعه ویکی‌کتاب

شما می‌توانید تمام سایت را برای کتاب مورد نظرتان جستجو کنید، همچنین می‌توانید مطلب مورد نظرتان را در فهرست موضوعی قفسه کتاب‌ها یا مجموعه تفکیک شده بر اساس رده سنی در کودکان، ویکی‌مدرسه، ویکی‌دانشگاه مشاهده کنید.


در ویکی‌کتاب تعدادی از کتاب‌ها از بقیه کاملتر هستند بنابر این آنها را با نشانگر‌های مشخصی که هر یک معنای معینی دارند رده بندی می‌کنیم، اینکار سبب می‌شود میزان کامل بودن محتوای کتاب‌ها نمایان شود، این نشانگر‌ها به صورت زیر هستند:

مراحل توسعه ویکی‌کتاب
پراکنده:00%.svg در دست توسعه:25%.png نیمه‌کامل:50%.png توسعه‌یافته:75%.png نوشتهٔ جامع:100 percent.svg


تعدادی از کتاب‌های موجود در ویکی‌کتاب دارای نسخه PDF می‌باشند. آن‌ها برای سهولت در دریافت یا چاپ بدین شکل موجود هستند، در بعضی موارد ممکن است آخرین نسخه PDF حاوی آخرین به روز رسانی صفحه ویکی نباشد.

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.